Bluzki damskie – jak wybrać krój?

bluzki damskieBluzki damskie to bardzo obszerne pojęcie i wie o tym każda z pań, która uczęszcza regularnie do sklepów z ubraniami. Różne kroje, kolory, style, rozmiary, pomysły – to wszystko i o wiele więcej zmienia się każdego sezonu. Największy problem sprawia jednak krój, od którego w największym stopniu zależy nasza prezencja, a który źle dobrany uczyni z naszej sylwetki karykaturę samej siebie.

Główną zasadą przy dobieraniu kroju jest sylwetka typu X. Jeżeli zatem mamy nieco szersze ramiona (na przykład typ Y lub typ T), powinniśmy wybierać bluzki damskie z wzorami na biuście lub z kieszeniami. Niedopuszczalne jest natomiast nabycie bluzki z poduszkami na barkach, ponieważ jedynie spotęgują one i tak niechciany już efekt. Co natomiast dla pań z wystającym brzuszkiem? Otóż dobrze dobrany fason pozwoli go bez większego problemu ukryć. Wystarczy tylko zainwestować w model nieco luźniejszy, wyprodukowany z delikatniejszych tkanin. Dobrze sprawdzają się też tak zwane pęknięcia na bokach i ciemniejsze kolory. Unikajmy natomiast pasków idących przez naszą bluzkę poziomo – wtedy bowiem uzyskamy dodatkowy efekt poszerzenia.

 

Bluzki damskie, a szerokie biodra

Powyższa zasada tyczy się również sytuacji, gdy mamy szerokie biodra. I wtedy nie należy sięgać po bluzki damskie w poziome paski bądź po bluzki z kieszeniami. Jeśli zaś zależy nam na zadowalającym rezultacie i jednoczesnej różnorodności braw, decydujmy się raczej na delikatne i pastelowe kolory. Im więcej delikatności i ostrożności, tym z pewnością lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>