Czy spinki do mankietów to zapomniany dodatek?

Niestety coraz rzadziej widzimy mężczyzn, którzy swój ubiór podkreślają za pomocą mankietów. Przyczyną tego faktu jest dynamicznie zmieniający się dress code, które stety lub niestety zmierza, póki co, ku bardziej nieformalnym rozwiązaniom. Czasem jednak dostrzeżemy mężczyznę, który stosuje przykuwające wzrok spinki srebrne.

Po co w ogóle są mankiety i spinki?

Sprawa nie jest oczywista, pewnie nieraz się zastawialiście, czemu służy taka ozdoba. Odpowiedź na tę kwestię jest następująca: mankiety zwracają uwagę na dłonie mężczyzny, czyli jeden z jego najważniejszych atrybutów . Jeżeli decyduje się on na koszulę z mankietami, musi odpowiednio dobrać długość rękawa zarówno koszuli, jak i marynarki. Mniejszą, ale równie ważną, rolę odgrywa również szerokość rękawów.

Długość rękawów

Jeżeli chodzi o jakiś kanon dotyczący długości rękawów, to niestety muszę Was zasmucić, ponieważ takiego kanonu nie ma. Bowiem wszystko zależy od długości rąk, dłoni czy szerokości nadgarstka. Wystarczy stanąć przed lustrem i oceniać, kiedy nasze dłonie prezentują się dobrze. Mankiet może być mniej lub bardziej widoczny w zależności od naszych rąk, po prostu musimy wybrać długość optymalną. Warto zwrócić uwagę na to, gdzie i kiedy będziemy przebywać w eleganckim stroju.

Spinki

Spinki są niezwykle ważne, nie podlega to żadnej dyskusji. Tu nie ma miejsca na innowacje czy błysk. Zawsze dobry wybór będą stanowić spinki srebrne. Jednak powinny być one skromne, mam tu na myśli brak jakichś dzikich wzorów. Klasyka sprawdzi się zawsze, a ekstrawagancja rzadko idzie w parze z elegancją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>