Dobieranie stylizacji – jak zrobić to dobrze?

Współcześnie możemy wybierać w różnych modnych stylizacjach, lub możemy sami sobie tworzyć swoją własna modę. Warto poznać kilka zasad, które pozwolą swobodnie łączyć ze sobą ubrania i dodatki, tak by wyglądać świetnie i by wszystko było dopasowane. Jakie to zasady?

Łączenie kolorów

Nie łączymy ze sobą tych samych kolorów: nie zakładamy niebieskiej torebki do niebieskiej bluzki, nawet jeżeli są to kolory o różnym nasyceniu. Chyba, że kontrast jest naprawdę duży – na przykład mamy jasnoniebieską bluzkę i ciemnoniebieski żakiet. Zasada ta nie dotyczy dodatków – do torebki, jak na przykład kopertówka pomarańczowa, można dobrać naszyjnik z pomarańczowymi dodatkami czy pomarańczową bransoletkę.

Strój,a sylwetka

Tu zasada jest prosta – jasne kolory pogrubiają, a ciemne wyszczuplają. Te pierwsze częściej ubiera się na wiosnę lub lato, natomiast w okresie jesienno-zimowym przeważają ciemne kolory. Są też stosowne przy załatwianiu oficjalnych spraw, jak wizyty w urzędzie.

Przy szczupłej i wysokiej sylwetce, unikamy wzorów w pasy pionowe. Jeżeli, na przykład mamy wąskie ramiona i szerokie biodra, możemy nosić pasy poziome na górze sylwetki. W miejscach, na ciele, gdzie chcemy zwiększyć optycznie objętość nakładamy ubrania w duże wzory, albo z dodatkiem frędzli i falbanek. Miejsca, na które chcemy zwrócić uwagę innych, powinny być osłonięte jasnymi kolorami.

Trzymając się powyższych wytycznych z pewnością stworzysz wiele ciekawych inspiracji z ubrań, które masz w szafie. Nie musisz kupować drogich ciuchów czy torebek, by świetnie się ubrać. Czasem jeden mały dodatek, jak kopertówka pomarańczowa duży ozdobny naszyjnik lub fikuśny kapelusik – nadają wyraz całej stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>