Jaka biżuteria do sukienki, a jaka do dżinsów?

Jaka biżuteria do stroju w tym sezonie? Wydaje się, że w dzisiejszych czasach pytanie o dobór odpowiedniej biżuterii do ubrania jest już nieco nieaktualne, ponieważ w modzie panuje duża dowolność, szczególnie jeśli chodzi o połączenia i dodatki.

 

Nie musimy już przecież dopasowywać koloru torebki do butów, a sukienki do żakietu. Łączymy style i tkaniny w nietypowy sposób. Również jeśli chodzi o biżuterię, obserwujemy sporą dowolność i przede wszystkim ekstrawagancję. Im większy i grubszy łańcuszek, a właściwie łańcuch, tym lepiej. Nie musi też być autentyczny, natomiast ważne, aby był w kolorze złotym. Ze względów ekonomicznych oczywiste więc, że będzie plastikowy.

 

Złote łańcuchy z dużymi spłaszczonymi ogniwami na wzór męskich tzw. pancerek to ostatni krzyk mody. Nosimy je zarówno do sukienki, marynarek i eleganckich stylizacji jak i do codziennej odzieży, T-shirtów i kurtek ze skóry eko.

 

A co na rękę? Może być pancerka do pary lub bardzo modny zegarek na bransolecie, oczywiście w kolorze złotym. Ma być nonszalancko i odważnie, a biżuteria powinna przykuwać spojrzenia.

W tym sezonie biżuteria nie musi być subtelna, kobieca ani kosztowna, nie musi tez idealnie pasować do stroju. Można powiedzieć, że w modzie jest celowa, kontrolowana tandeta.

 

Jeśli jednak nie odpowiada nam taki look – z racji wieku, charakteru pracy bądź skłonności do tradycjonalizmu – lub po prostu nie podobają nam się plastikowe dodatki, zawsze możemy postawić na klasykę. Małe kolczyki na sztyft zawsze będą wyglądały dobrze do każdej kreacji, tak do eleganckiej sukienki, jak do dżinsów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>