Jeansy boyfriendy znowu w modzie

Moda ma to do siebie, iż trendy często wracają. Spodnie typu boyfriend nosiło się już dawniej. Później przyszła epoka dzwonów i rurek. Obecnie boyfriendy znowu wracają do łask i znajdziemy je w większości kolekcji odzieży ulicznej.

A czym właściwie charakteryzują się boyfriend jeans? Są to spodnie niczym z męskiej szafy – jak sama nazwa wskazuje – maja wyglądać jak pożyczone od chłopaka. Mają proste, szersze nogawki oraz luźny, czasem nieco obniżony krok. Nie są obcisłe w żadnym miejscu, nawet na pupie.

Kolor dżinsu może być dowolny, często natomiast  boyfriendy są przecierane, dzięki czemu wyglądają na znoszone. Nadaje to spodniom jeszcze bardziej nonszalanckiego, łobuzerskiego charakteru. Chodzi bowiem o zamierzony luz i swobodny, uliczny styl.

Jednak, spokojnie, wszystko jest pod kontrolą, Nie chodzi bynajmniej o to, aby wyglądać niechlujnie, ani o to, aby prezentować się całkiem jak chłopak. Boyfriendy  zestawiamy z kobiecymi dodatkami oraz z obcisłą górą. Możemy zakładać do nich dopasowane bluzeczki czy swetry. Unikamy raczej natomiast luźnych bluz z kapturem. Chodzi bowiem o umiejętne połączenie, a nie o jednorodny męski styl.

Do boyfriendów doskonale wyglądają buty na wysokim obcasie, najlepiej szpilki. Możemy dopasować do nich również elegancką małą torebkę, a nawet modną wieczorową kopertówkę. Nogawki nosimy obowiązkowo podwinięte.

Boyfriendy nie są dla każdego. Noszą je szczególnie osoby w młodym wieku i raczej szczupłe. Nie ma jednak reguły. Wszystko zależy od umiejętnego dobrania fasonu i dodatków. Jeśli będziesz czuła się dobrze w tym rodzaju dżinsów, nie wahaj się. Jeansy typu boyfriend to ostatni krzyk mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>