Koronkowe sukienki – z czym je nosić?

Koronka jest dziś modna – nie chowamy jej pod ubraniami, ale raczej eksponujemy koronkę w naszej stylizacji. Koronkowe sukienki pasują niemalże na każdą okazję – wesele, chrzciny czy po prostu wyjście ze znajomymi. Dlatego warto mieć kilka takich sukienek w swojej szafie.

Jak należy ubierać koronkę? Czy z są w ogóle jakieś zasady? Co prawda koronka pasuje do większości rzeczy, ale nie możemy też przesadzać. Warto mieć na uwadze parę wskazówek.

Koronki są grubsze lub bardziej delikatne – zazwyczaj te lekkie nosi się wiosną i latem, a te grubsze w porze jesienno-zimowej. Dostępne są też różne kształty, kolory i wzory – wszystko zależy od twojego gustu, lub od tego, co chcesz podkreślić w swojej talii, a co ukryć. Koronka jest na tyle wdzięcznym materiałem, że umiejętnie posługując się nim upiększysz swoją sylwetkę. Na przykład, jeżeli masz mały biust, koronka w tym miejscu, sprawi, że optycznie stanie się większy.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę zakładając koronkowe sukienki? Po pierwsze – co za dużo to niezdrowo. To znaczy, że jak już zakładasz koronkową sukienkę, to nic więcej z koronką nie zakładaj. Do delikatnej koronki dobieramy materiały na zasadzie kontrastu – gładkie, trochę cięższe. Koronkę możemy łączyć z dżinsami, nawet ze skórą (na przykład lekka skórzana kurtka, na wiosenny wieczór). Warto pamiętać, że koronka służy jako dodatek, coś co podkreśla stylizację dlatego niepotrzebne są inne ozdoby czy akcesoria – mogą być, ale w niewielkiej ilości i delikatne.

Warto nosić koronkowe sukienki, gdyż dodają kobiecości i uroku. Podążając za powyższymi wskazówkami, z pewnością można z nimi stworzyć wspaniałe stylizacje na każdą porę roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>