Murano – szkło weneckie w biżuterii

Po modzie na połyskujące serca i „łezki” Swarovskiego przyszedł czas na odmianę. Chyba już trochę znudziły nas słodkie kolory i lekko kiczowaty wygląd cyrkonii i szukamy czegoś nowego. Ostatnio coraz większym powodzeniem cieszy się szkło weneckie. Oryginalne wyroby sygnowane są znakiem Murano Glass. Czy powtórzą sukces Swarovskiego?

Być może słyszałaś już nazwę, ale nie wiesz, czym dokładnie jest Murano. Szkło jest robione w Wenecji, a każdy szklany element robiony jest ręcznie. Nie ma więc dwóch identycznych. Każdy wyrób jest jedyny w swoim rodzaju – i jest rękodziełem.

Do wyboru mamy niemal nieskończenie wiele wzorów, kształtów i kolorów. Murano pojawia się w biżuterii – kolczyki szkło weneckie, pierścionki, bransoletki i jest dostępne samodzielnie. Możesz zatem, jeśli zajmujesz się robieniem błyskotek, wykorzystać je we własnych projektach, podobnie jak to było w przypadku cyrkonii Swarovskiego.

Tym, co wyróżnia szklane paciorki, korale i inne elementy Murano jest ich oryginalność i wysoka jakość. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z biżuterią prawdziwą, a nie kolorową atrapą z sieciówki. Ceny biżuterii z Murano są natomiast niższe niż biżuterii złotej i można spokojnie powiedzieć, że są przystępne.

Szkło weneckie cieszy się powodzeniem wśród kobiet w różnym wieku, również starszych, choć nie tylko. Wśród elementów Murano znajdziemy także szkiełka z wzorkami dla dzieci, np. kwiatowymi – lub typowo młodzieżowymi. Czy Murano, szkło weneckie powtórzy sukces Swarowskiego? Czy odbijające światło na wszystkie strony cyrkonie – zastąpimy teraz szkiełkami we wszystkich kolorach tęczy? Wszystko wskazuje na to, ze jest to całkiem prawdopodobne.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>