Okulary przeciwsłoneczne damskie, nowe trendy

Okulary stały się ostatnio bardzo modne. Oprawy mają być duże i zauważalne. Również szkła przeciwsłoneczne będą tego lata, jak zresztą od paru sezonów, absolutnym must have. Jakie fasony będą na topie? Jakie okulary będziemy nosić na plaży?

 

Duże okulary przeciwsłoneczne damskie to już w modzie żadna nowość. Noszono je w okresie powojennym, następnie w latach 80. Teraz też od paru lat królują większe oprawy – niektóre wręcz nieco groteskowe, zasłaniające pół twarzy. Podobnie będzie i tego lata. Okulary mają być duże i mają dać się zauważyć.

 

Już jakiś czas temu z mody wyszły okrągłe, plastikowe „muchy” w stylu glamour. Teraz nosimy ciemne kujonki, które to stały się przebojem w zeszłym roku. Dominują modele oversize, czyli oprawy nieco za duże w stosunku do twarzy. Na ten sezon projektanci przyszykowali też parę nowości – a raczej, jak zwykle, powrotów sprzed lat. Nosimy okulary przeciwsłoneczne damskie, tak zwane awiatory, czyli w dużych, półokrągłych drucianych oprawach.

 

Wielkim powrotem będą też hippisowskie lennonki, czyli małe okularki i całkiem okrągłych szkłach. Póki co trudno nam się do nich przekonać, po modzie na wielkie okulary, jednak na ulicach dużych miast już pojawiają się pierwsi odważni promotorzy nowych trendów.

 

Okulary przeciwsłoneczne damskie to obowiązkowy element letniej garderoby. Rzadziej używamy ich jako ochrony przed słońcem, częściej jako modnego dodatku. Pasują do ubrań eleganckich i sportowych, ratują nas w jasne, gorące dni i sprawiają, że wyglądamy bardziej tajemniczo. To za to je uwielbiamy! Tego lata z oprawkami będziemy mogli zaszaleć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>