Stylizacja biurowa czyli żakiety w roli głównej

3912603454_b568be96ff_zUbiór formalny wielu z nas kojarzy się z codziennym, raczej przykrym obowiązkiem i z nudą. Tymczasem stylizacja biurowa może być niebanalna i ciekawa. Przedstawiamy klika pomysłów na to, jak ubrać się do biura, by ustrzec się nudnych standardów i wyglądać przy tym elegancko.

Ubranie formalne i elegancie to nie to samo, co ubranie nudne – choć dla wielu z nas z pewnością są to synonimy. Przecież kolory biurowe to szarości, czerń i biel. Kto jednak powiedział, że nie możesz ożywić ich dodatkami i ładną biżuterią? Dużą role odgrywa również fason. Klasyka zawsze jest mile widziana, natomiast jeśli doskwiera Ci nuda i nie czujesz się dobrze w służbowym mundurku, spróbuj nieco poeksperymentować.

Główny element biurowej garderoby to oczywiście nieśmiertelny żakiet. Aby nieco go ożywić, możesz podwinąć rękawy do długości trzy czwarte. Wywinięte mankiety są ostatnio bardzo modne, szczególnie jeśli podszewka jest kontrastowa. Możesz także nieco zaszaleć z krojem. Nikt przecież nie powiedział, że należy stawiać wyłącznie na klasyczne dwurzędowe żakiety. Ostatnio na topie jest krój a la ramoneska. Zgodnie z nim szyje się nawet eleganckie żakiety, które są oryginalnym połączeniem klasy i nowoczesności.

Trendy jest również asymetria i fasony oversize. Poszukaj w sklepach ciekawych żakietów. Nie musisz eksperymentować z kolorem. Gdy zostaniesz przy czerni i szarościach, nawet w nieco awangardowym kroju będziesz wyglądać elegancko.

Zamiast zwykłych spodni w kant, możesz zdecydować się na modne rurki lub na spodnie cygaretki. Modna jest długość 7/8 czyli nieco przed kostkę. Załóż do nich buty na wysokim obcasie. Spodnie cygaretki doskonale będą wyglądały do klasycznych wysokich szpilek z czubkiem. Czyż całość nie będzie elegancka i czy nie zachowa formalnego stylu?

Jak widać, można bez naruszania kanonów elegancji ubrać się modnie i z fasonem. Trzeba tylko trochę dłużej pochodzić po sklepach, lecz dla nas, kobiet, nie powinien być to większy problem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>